درباره ما

معرفی هایکو

هایکو به عنوان یکی از برندهای تجاری در زمینه تولید روکش دوم با استفاده از پارچه های اصلی ) فابریک( و آپشنال فعالیت خود را در سال ۱۳۸۸ آغاز کرده است و در اولین گام اقدام به استقرار سیستم تضمین کیفیت (ISO/TS ۱۶۹۴۹:۲۰۰۲) بر اساس استاندارد های روز دنیا در صنعت تولید روکش دوم نموده است. پس از مدت کوتاهی با تجهیز سالن دوخت خود به پیشرفته ترین دستگاه برش پارچه (CNC) از آمریکا بعنوان یک برند موفق و تولید کننده روکش صندلی خودرو با کیفیت در ایران مطرح شد. درحال حاضر روکش صندلی خودروهای پژو ۲۰۶ ،۲۰۷ ، پژو ۴۰۵ ،پژو پارس، سمند سورن، سمند ال ایکس، دنا ، دنا پلاس ،پراید۱۳۱ ، پراید ۱۳۲ ، پراید ۱۱۱، تیبا ۱و۲ ،ساینا ، کوییک ، کوییک S ، کوییک کراس ، رانا پلاس ، تندر ۹۰ و تندر ۹۰ پلاس ، ساندرو ، ساندرو استپ وی و بسترن B۳۰ در سطح استانداردهای خودرویی مطابق الگو و پارچه های شرکت های خودروسازی ارائه می دهد.به دنبال استقبال مشتریان از روکشهای فابریک، به منظور گسترش بازار و جلب رضایت هرچه بیشتر مشتریان، از همان ابتدا علاوه بر پارچه های فابریک خودرو، تولید روکش صندلی با پارچه های آپشنال با کیفیت نیز در دستور کار قرار گرفت و این شرکت در هر فصل پارچه ی جدیدی را به بازار عرضه می کند.

با توجه به تنوع روکش های موجود در بازار این سوال مطرح می شود که مزیت روکش صندلی های هایکو نسبت به روکش صندلی های داخلی و وارداتی موجود در بازار کشور چیست؟

ویژگی های منحصر به فرد فنی و کیفی روکش صندلی های هایکو پاسخ این سوال را مشخص خواهند نمود:

۱- استفاده از پارچه های فابریک مورد مصرف در روکش اول به جای استفاده از پارچه های متفرقه و یا درجه دو.

۲- یکسان بودن پارچه روکش صندلی با رودری یا روداشبوردی خودرو که موجب شکیل شدن و همسان شدن ست تودوزی داخل خودرو می گردد.

۳- دوخت صنعتی مطابق با استاندارد های دوخت روکش در صنعت خودرو که شامل استحکام دوخت،گام دوخت و استفاده از نخ های دوخت با استاندارد صنعت خودرو می باشد .

۴- الگوی متناسب با فریم صندلیطراحی روکش صندلی هایکو به گونه ای بوده که کاملا با فریم صندلی مناسب می باشد و پس از مونتاژ روکش صندلی شاهد گشادی ، چروک و .... ایراداتی در روکش صندلی های بازار وجود دارد نیز دیده نمی شود .

۵- دارابودن استاندارد های ضروری مورد نیاز پارچه های صنعت خودرو که شامل:

۱-۵عدم تغییر رنگ پارچه مقابل نور: نور خورشید به لحاظ داشتن اشعه های مضر قادر است ساختار مولکولی رنگ پارچه را دچار تغییر و تخریب نماید و طی مدت کوتاهی باعث تغییر رنگ و افت کیفیت ظاهری پارچه میگردد. لذا به لحاظ نوع مصرف روکش صندلی که دائما در معرض تابش نور می باشد اهمیت این ویژگی چند برابر می گردد.

۲-۵ عدم تغییر رنگ پارچه مقابل شستشو: استفاده از شوینده های رایج و نیز سفیدکننده ها می توانند به لحاظ شیمیایی موجب تغییر و یا تخریب ساختار شیمیایی الیاف پارچه و یا رنگ پارچه شوند

۳-۵مقاومت پارچه در مقابل سایش: این ویژگی خصوصا در مورد پارچه های مخمل که دارای پرز هستند از اهمیت خاصی برخوردار است. ظاهر پارچه مخمل در صورتیکه دارای ثبات سایشی مناسب نباشد سریعا دچار تغییر و دفرگی خواهد شد. داشتن این ویژگی به لحاظ زیبایی پارچه ای که دائما د رمعرض استفاده است بسیار مهم جلوه می کند.

۴-۵ استفاده از فوم مناسب : استفاه از فوم لامینه با دانسیته بالا و ضخامت مناسب باعث می شود تا بعد از مدتی استفاده حالت دفرمگی و گشادی در روکش صندلی ایجاد نگردد و همچنین باعث افزایش طول عمر پارچه روکش صندلی می گردد .

۵-۵ مقاومت در برابر لکه پذیری: استفاده از نخ مخصوص در بافت پارچه موجب می شود که نه تنها پارچه در مقابل لکه شده مقاومت داشته باشد بلکه در صورت لکه شدن نیز براحتی توسط شامپو ها و پاک کننده های رایج قابل برطرف شدن می باشد.

۶-۵ مقاومت در برابر آتش سوزی: پارچه های مورد مصرف در وسایل نقلیه عمومی از قبیل تاکسی ، قطار ، هواپیما بایستی در هنگام بروز آتش سوزی بتوانند از گسترش آتش (بدلیل ماهیت شعله پذیری پارچه) جلوگیری کنند .این استاندارد در مورد پارچه های مصرفی در صنعت خودرو ۱۰۰ میلیمتر در ثانیه است بدین معنا که در صورت بروز آتش سوزی سرعت سوختن و گسترش آتش پارچه نباید بیش از این مقدار باشد.نخ بافت مورد مصرف در تولید پارچه و عملیات های تکمیلی بعد از بافت عوامل اصلی تعیین کننده این ویژگی هستند .

۶- قابلیت ایجاد تغییرات مطابق با نیاز مشتری: به توجه به قابلیت ماشین آلات موجود و نیز واحد طراحی حرفه ای این امکان فراهم شده تا درصورت نیاز مشتری ، در اسرع وقت تغییرات مورد نظر چه به لحاظ نوع پارچه ، طرح پارچه و نیز طرح دوخت اجرایی گردد. به عنوان مثال این امکان وجود دارد که کلیه خودروهای سازمانی با استفاده از یک نوع پارچه یا طرح ، دوخته شوند

۷- قابلیت تولید انبوه به لحاظ صنعتی : با توجه به تعداد چرخ خیاطی های موجود این شرکت قابلیت تولید روزانه ۱۵۰۰ ست روکش صندلی موجود است که در مقایسه با سایر تولیدگنندگان موجود در بازار که اکثرا بصورت کارگاهی مشغول به فعالیت هستند اصلا قابل مقایسه نیست.

۸- قابلیت مونتاژ آسان: روکش های این شرکت به گونه ای طراحی شده که برای نصب نیازی به متخصص نیست و مصرف کننده پس از هر بار شستشو به راحتی می توانند بدون نیاز به صرف وقت و هزینه شخصا اقدام به نصب مجدد روکش نمایند.

۹- استفاده از مواد اولیه مرغوب و مطابق تایید شرکت های خودرو ساز: استفاده از مواد مرغوب موثر درکیفیت از قبیل اسفنج با دانسیته بالا ، آستری پارچه ای به جای آستری نان وون جزء وجوه تمایز روکش های هایکو می باشد.

خدمات پس از فروش:

کلیه روکش های هایکو در مقابل هرگونه ایراد پارچه و دوخت دارای ضمات بوده و در اسرع وقت روکش جایگزین ارائه خواهد شد.
بازخوردها